Répceszemere Község Önkormányzata a GINOP-3.3.1-16-2016-00001 azonosítószámú, "A közösségi internet hozzáférési pontok fejlesztése, szolgáltatási portfóliójuk bővítése" című kiemelt projekt keretében meghirdetésre kerülő pályázati eljárásban nyertes pályázatot nyújtott be.
A projekt célja a közösségi internet hozzáférési helyek infrastruktúrájának fejlesztése,korszerű info-kommunikációs technikai (IKT) eszköz állománnyal és felkészült szakemberekkel bíró pontokon keresztül pedig az állampolgárok ösztönzése az IKT eszközök használatára, ezáltal a digitális jártasság fejlesztése különös tekintettel a munkaválallási korú hátrányos helyzetű célcsoporttagok körében.
A Digitális Jólét Pont az önkormányzat épületében (9375 Répceszemere, Fő u, 60.) kap majd helyet, itt lesznek elérhetőek a pályázatok nyert eszközök, melyek az alábbiak:
- 3 db laptop és szükséges szoftverek
- 2 db tablet
- 2 db okostelefon
- 1 db projektor
- 1 db multifunkciós eszköz (nyomtató, fax, fénymásoló)
- 1 db beltéri WIFI Access Point és amennyiben szükséges power injector
- 1 db kültéri WIFI Access Point és amennyiben szükséges power injector
- 1 db router
A pályázat tartalmát képező eszközök beszerzését, kiszállítását, valamint a WiFi Access Point telepítését a KIFÜ biztosítja. A pályázaton elnyert eszközök kiosztására, valamint a Wifi hálózat kialakításához szükséges eszközök telepítésére 2018. április és 2018. december hónap között kerül sor.
A projekt további tartalma:
Valamennyi, jelen pályázaton sikeresen részt vevő közösségi internethozzáférési pont egy,a pályázatban megjelölt munkatársa – aki a ponton nyitvatartási időben a betérő állampolgárok rendelkezésére áll – részére térítésmentesen biztosításra kerül egy legalább 70 órás DJP Mentor képzés.
Az eredményesen pályázó intézmények a projekt keretében megkötendő együttműködési megállapodásban foglaltak értelmében a DJP Hálózat végpontjává válnak. A hálózati tagsághoz szükséges arculati elemeket a KIFÜ biztosítja nyertes pályázó részére.
Nyertes pályázó jogosult „Digitális Jólét Program Pont” elnevezés és az ehhez kapcsolódó arculati elemek használatára. A képzést eredményesen elvégzők pedig jogosulttá válnak a „Digitális Jólét Program Mentor” megnevezés használatára.